Adam Čajka

„Pojďme se učit a dělat už nové chyby.“

Adam Čajka

Jako lektor rád vytvářím dva prostory. Jeden, kde se dobře komunikuje a s chutí pracuje. V tom druhém lze vystupovat z komfortní zóny a učit se. Baví mě strategické uvažování o tom, co potřebuje člověk a co tým.

Starám se o to, aby procesy práce, rozhodování a učení skupin byly smysluplné, participativní a zároveň měly spád a výsledek. Oblasti, na které se zaměřuji jsou: jak dělat kvalitní strategické plánování týmu nebo jak vytvářet prostředí, kde je zpětná vazba efektivním nástrojem učení a ne nepříjemností.

Věc, pro kterou mám asi už 5 let zápal, je transformace konfliktů, zablokovaných či jinak náročných komunikačních situací. Metoda, o kterou se opírám je Nenásilná komunikace (jsem v procesu certifikace u CNVC – Centre for Nonviolent Communication). Když jsem se skupinou, tak k transformaci situací nejčastěji používám paletu metod konvergentní facilitace.

Intenzivní práci s lidmi, mailem a telefonem vyvažuji občasným zpomalováním na místech, kde není wifi, což bývají zpravidla české, evropské nebo asijské hory.

Doporučené kurzy

Doporučené články