Facilitační minimum

8 hod Oblíbený Akreditovaný

Esence metody facilitace. Ty nejdůležitější facilitační dovednosti pro vaši praxi za jediný den. Kurz je akreditovaný MPSV.

Na kurzu Facilitační minimum vám ve svižném tempu předáme to nejpodstatnější z metody facilitace. Odnesete si konkrétní praktické nástroje, které můžete využít hned druhý den. A také vám ukážeme, jak na vaše setkání nahlížet očima facilitátora. Tento kurz pro vás můžeme připravit i na zakázku jako prezenční nebo online.

Komu je kurz určený

Kurz je určený těm, kteří se chtějí v tématu facilitace zorientovat a získat základní know-how. Je užitečný pro všechny, kteří vedou setkání více lidí.

Co se na kurzu naučíte

  • dozvíte se co je a co není facilitace a kdo je to facilitátor
  • zažijete, jak vypadá dobře vedená facilitace 
  • odnesete si 10 konkrétních praktických technik, které vám výrazně usnadní  vedení komunikace ve skupině
  • získáte tipy, jak reagovat při náročných situacích
  • uvědomíte si základní principy, které zefektivní vaši facilitační práci
  • dostanete prostor si facilitaci prakticky vyzkoušet včetně zpětné vazby od lektora

Forma a průběh kurzu

Kurz je interaktivní s velkou mírou vašeho zapojení. Těšit se můžete na praktická cvičení, sdílení zkušeností, lektorské ukázky a jejich rozbor. Je pro nás důležité, abyste se o facilitaci dozvěděli to podstatné a současně si ji i prakticky zažili.

Prezenční kurz je jednodenní. V online variantě se  skládá ze dvou půldenních modulů (2 x 3,5 hodiny). V čase mezi nimi vám nabídneme praktický domácí úkol. Oba moduly budou probíhat na platformě Zoom. Informace, jak se připojit, spolu s technickými doporučeními vám zašleme přibližně týden předem. Připojení je snadné, není nutné nic instalovat. Pro zvýšení interaktivity kurzu je podmínkou účasti používání kamery a mikrofonu.

Akreditace MPSV

Kurz je akreditovaný Ministerstvem práce a sociálních věcí pod číslem akreditace A2022/0840-SP

Kurz Facilitační minimum na zakázku

Kurz Facilitační minimum nabízíme také jako zakázkový, přizpůsobený potřebám vaší organizace nebo týmu. Pomůžeme vám identifikovat klíčová témata a navrhneme takové úpravy kurzu, které nejlépe zohlední vaše potřeby a další možnosti. Zakázkový kurz Facilitační minimum nabízíme v online i prezenční variantě.

Spojte se s námi a nechte si bezplatně zpracovat nabídku kurzu na zakázku.

Co je to facilitace

Facilitace je způsob komunikace vedoucí k efektivitě, porozumění a zlepšení spolupráce. Lze ji využít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků. Klíčovou roli hraje facilitátor, který umí setkání připravit a následně jím účastníky bezpečně provést.

Podrobné informace o metodě facilitace najdete v našem článku Co je facilitace a kdo je facilitátor.

Související kurzy

Chcete do facilitace nahlédnout víc? Podívejte se na kurz Ucelený základ facilitace, který vás provede facilitací od A do Z. Jde o praktický trénink, který je kvalitním základem pro vaši facilitační praxi. Ucelený základ facilitace.

Videopozvánka