Facilitační tělocvična

6 × 2,5 hodiny Pouze online

Bezpečný prostor pro praktický trénink facilitace. Pouze cvičení, modelové situace a zpětná vazba.

Teoreticky už facilitaci ovládáte, ale chybí vám prostor po její praktický nácvik? Facilitační tělocvična je série šesti večerních online setkání, kde facilitaci trénujeme. Přihlaste se a získejte inspiraci od ostatních a cennou zpětnou vazbu od lektora.

Komu je kurz určený

Facilitační tělocvična je pro všechny, kteří chtějí trénovat své facilitační dovednosti. Tréninkový prostor využijí nejen účastníci kurzů Ucelený základ facilitace nebo Komplexní výcvik facilitace. Může být dobrým startem i pro všechny ostatní bez ohledu na profesi. Pokud potřebujete více informací, zda je tělocvična pro vás vhodná, tak nám napište.

Co se na kurzu naučíte

  • dostanete prostor vést facilitaci a získáte zpětnou vazbu od ostatních účastníků a lektora
  • budete mít možnost vyzkoušet si něco nového a zjistit, jak to funguje
  • můžete cíleně pracovat na tom, v čem se chcete posunout
  • uvidíte, jak facilitují ostatní
  • vyzkoušíte si různé pozorovatelské role
  • zažijete několik ukázek facilitace vedené lektorem

Forma a průběh online kurzu

Kurz se skládá ze šesti modulů (6 x 2,5 hodiny), které se konají ve večerních hodinách s týdenním rozestupem. V týdnech mezi jednotlivými moduly účastníci pracují samostatně na praktických úkolech. Celý kurz trvá 15 hodin.

Všechna setkání budou probíhat na online platformě Zoom. Informace, jak se připojit, spolu s technickými doporučeními vám zašleme přibližně týden předem. Většina setkání bude probíhat velmi podobně. Po úvodním naladění proběhnou obvykle dvě facilitace a jejich rozbory. Když nám zbyde čas, budeme trénovat dílčí dovednosti, a na závěr vše shrneme.

Facilitace si budete moci připravit předem, volba tématu bude na vás. A nebojte, kromě tvrdé práce nás čeká také zábava.

Co je to facilitace

Facilitace je způsob komunikace vedoucí k efektivitě, porozumění a zlepšení spolupráce. Lze ji využít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků. Klíčovou roli hraje facilitátor, který umí setkání připravit a následně jím účastníky bezpečně provést.

Podrobné informace o metodě facilitace najdete v našem článku Co je facilitace a kdo je facilitátor.