Facilitace online workshopů

2 × 3 hodiny Pouze online

Intenzivní online trénink, díky kterému budou vaše online workshopy efektivní a současně zábavné.

Velká část školení, kurzů a workshopů se přesunula do online prostředí. Přináší to nové výzvy a současně se objevují nové možnosti. V tomto kurzu se zaměřujeme na obě roviny. Ukážeme vám, co se nám v praxi osvědčilo. A pomůžeme vám přijít na způsob, aby vaše workshopy fungovaly v online stejně dobře jako naživo. A možná ještě o kousek lépe. Tento kurz pro vás můžeme připravit i na zakázku.

Komu je kurz určený

Kurz je určený pro všechny, kteří vedou workshopy v online prostředí. Není důležité, zda jste profesionální lektor, učitel, týmový kouč nebo facilitátor. Roli nehraje ani to, zda jste součástí nějaké organizace nebo fungujete na volné noze. Podstatné je pouze to, že chcete, aby se účastníci vašich workshopů naučili, co potřebujete a bavilo je to. Ze zkušeností víme, že kurz je přínosný jak pro ty, kteří už online workshopy nějakou dobu vedou, tak pro ty, kteří se teprve chystají začít.

Obsah kurzu

  • vyzkoušíte si, jak udržet pozornost a aktivně zapojit účastníky
  • ukážeme si, jak pracovat s tím, aby si lidé cítili stejně příjemně jako při živém setkání
  • uvědomíte si všechny hlavní rozdíly ve vedení workshopu naživo a online
  • dozvíte se, co by měla umět platforma, kde online setkání proběhne
  • nabídneme osvědčené tipy, jak řešit časté technické potíže
  • ukážeme vám několik konkrétních aplikací, které můžete hned začít používat
  • jako pomůcku do vaší praxe si odnesete tři podrobné manuály
  • na vlastní kůži zažijete, jak toto všechno řešíme my

Forma a průběh kurzu

Informace pro přístup do online místnosti vám zašleme spolu s podrobnostmi pro připojení před tréninkem. Připojení je snadné, není nutné nic instalovat.

Pro zvýšení interaktivity kurzu je podmínkou účasti používání kamery a mikrofonu.

Trénink se skládá ze dvou čtyřhodinových modulů s týdenním mezičasem, což přispívá k rozvoji nových kompetencí v praxi.

Hlavní přidanou hodnotou je interaktivní formát vedení tréninku. Účastníci jsou vysokou mírou po celou dobu zapojeni do mnoha společných i individuálních cvičení, diskusí a reflexí. Intenzivním tréninkem a sdílením zkušeností lektora i samotných účastníků ovládnete v krátké době velké množství velmi praktických dovedností a nástrojů. V neposlední řadě k vysoké míře interakce lektora a účastníků přispívá i jejich maximální počet, který je omezen.

Kurz Facilitace online workshopů na zakázku

Kurz Facilitace online workshopů nabízíme také jako zakázkový, přizpůsobený potřebám vaší organizace nebo týmu. Pomůžeme vám identifikovat klíčová témata a navrhneme takové úpravy kurzu, které nejlépe zohlední vaše potřeby a další možnosti.

Spojte se s námi a nechte si bezplatně zpracovat nabídku kurzu na zakázku.

Co je to facilitace

Facilitace je způsob komunikace vedoucí k efektivitě, porozumění a zlepšení spolupráce. Lze ji využít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků. Klíčovou roli hraje facilitátor, který umí setkání připravit a následně jím účastníky bezpečně provést.

Podrobné informace o metodě facilitace najdete v našem článku Co je facilitace a kdo je facilitátor.