Facilitace online meetingů

2 × 3 hodiny Oblíbený Pouze online

Rozsáhlý a intenzivní online trénink, díky kterému se přesunete od náročných a neefektivních online meetingů k dynamickým, produktivním a kreativním schůzkám.

Vedení skupiny lidí a facilitace jejich schůzek patří k nejdůležitějším kompetencím manažera, scrum mastera nebo lektora. Velmi rychle se přitom ukáže, jak příslušný „průvodce“ ovládá své komunikační a facilitační schopnosti. Vést online meeting je náročnou výzvou i pro zkušené facilitátory. Trénink se skládá ze dvou tříhodinových modulů s týdenním mezičasem.

Komu je kurz určený

Trénink je nepostradatelný pro manažery, vedoucí týmů, scrum mastery nebo facilitátory, kteří pracují se skupinami a týmy nejen živě, ale také v online nebo kombinovaném prostředí. Trénink je zaměřen na pokročilé účastníky se zkušenostmi s online meetingy , kteří chtějí posunout svou dosavadní praxi na expertní úroveň. Současně však je přínosný a pochopitelný i pro začínající facilitátory.

Co se na kurzu naučíte

Získané dovednosti jsou univerzální a v plném rozsahu využitelné ve všech dalších platformách jako MS Teams, Google Meet a dalších.

Obsah kurzu

Modul 1

 • zjistíte, v čem podstatném se liší živý a online meeting a na co si dát pozor
 • pochopíte, které hlavní technické podmínky ovlivňují úspěch meetingu
 • ukážeme vám, jak nastavit a uplatňovat důležitá pravidla meetingu
 • poznáte hlavní formáty meetingů a odpovídající způsoby komunikace
 • prakticky si vyzkoušíte celou řadu nástrojů pro online spolupráci

Modul 2

 • představíme vám konkrétní technické vychytávky pro experty
 • poznáte skupinovou dynamiku různých formátů setkání a jak s ní pracovat
 • vyzkoušíte si, jak lze online meeting udělat lidštější a zábavnější pro účastníky i facilitátora
 • zjistíte, jak vytvářet a posilovat „sociálno skupiny“, které v online chybí
 • získáte profesionální vystupování díky nepsané etiketě online schůzek
 • naučíte se, jak předejít zabijákům setkání a dalším destruktivním prvkům

Forma a průběh kurzu

Informace pro přístup do online místnosti vám zašleme spolu s podrobnostmi pro připojení před tréninkem. Připojení je snadné, není nutné nic instalovat.

Pro zvýšení interaktivity kurzu je podmínkou účasti používání kamery a mikrofonu.

Trénink se skládá ze dvou tříhodinových modulů s týdenním mezičasem, což přispívá k rozvoji nových kompetencí v praxi.

Hlavní přidanou hodnotou je interaktivní formát vedení tréninku. Účastníci jsou vysokou mírou po celou dobu zapojeni do mnoha společných i individuálních cvičení, diskusí a reflexí. Zkušený lektor a kouč Michal Knotek se tématu vzdálené spolupráce věnoval více než deset let jako manažer globálního vývojového týmu. Své zkušenosti uplatňuje dlouhodobě jako lektor a konzultant. Intenzivním tréninkem a sdílením zkušeností lektora i samotných účastníků ovládnete v krátké době velké množství velmi praktických dovedností a nástrojů. V neposlední řadě k vysoké míře interakce lektora a účastníků přispívá i jejich maximální počet, který je omezen.

Co je to facilitace

Facilitace je způsob komunikace vedoucí k efektivitě, porozumění a zlepšení spolupráce. Lze ji využít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků. Klíčovou roli hraje facilitátor, který umí setkání připravit a následně jím účastníky bezpečně provést.

Podrobné informace o metodě facilitace najdete v našem článku Co je facilitace a kdo je facilitátor.