Facilitace online meetingů

2 × 3 hodiny Oblíbený Pouze online

Rozsáhlý a intenzivní online trénink, díky kterému se přesunete od náročných a neefektivních online meetingů k dynamickým, produktivním a kreativním schůzkám.

Vedení skupiny lidí a facilitace jejich schůzek patří k nejdůležitějším kompetencím manažera, scrum mastera nebo lektora. Velmi rychle se přitom ukáže, jak příslušný „průvodce“ ovládá své komunikační a facilitační schopnosti. Vést online meeting je náročnou výzvou i pro zkušené facilitátory. Trénink se skládá ze dvou tříhodinových modulů s týdenním mezičasem. Tento kurz pro vás můžeme připravit i na zakázku.

Komu je kurz určený

Trénink je nepostradatelný pro manažery, vedoucí týmů, scrum mastery nebo facilitátory, kteří pracují se skupinami a týmy nejen živě, ale také v online nebo kombinovaném prostředí. Trénink je zaměřen na pokročilé účastníky se zkušenostmi s online meetingy , kteří chtějí posunout svou dosavadní praxi na expertní úroveň. Současně však je přínosný a pochopitelný i pro začínající facilitátory.

Co se na kurzu naučíte

Získané dovednosti jsou univerzální a v plném rozsahu využitelné ve všech dalších platformách jako MS Teams, Google Meet a dalších.

Obsah kurzu

Modul 1

 • zjistíte, v čem podstatném se liší živý a online meeting a na co si dát pozor
 • pochopíte, které hlavní technické podmínky ovlivňují úspěch meetingu
 • ukážeme vám, jak nastavit a uplatňovat důležitá pravidla meetingu
 • poznáte hlavní formáty meetingů a odpovídající způsoby komunikace
 • prakticky si vyzkoušíte celou řadu nástrojů pro online spolupráci

Modul 2

 • představíme vám konkrétní technické vychytávky pro experty
 • poznáte skupinovou dynamiku různých formátů setkání a jak s ní pracovat
 • vyzkoušíte si, jak lze online meeting udělat lidštější a zábavnější pro účastníky i facilitátora
 • zjistíte, jak vytvářet a posilovat „sociálno skupiny“, které v online chybí
 • získáte profesionální vystupování díky nepsané etiketě online schůzek
 • naučíte se, jak předejít zabijákům setkání a dalším destruktivním prvkům

Forma a průběh kurzu

Informace pro přístup do online místnosti vám zašleme spolu s podrobnostmi pro připojení před tréninkem. Připojení je snadné, není nutné nic instalovat.

Pro zvýšení interaktivity kurzu je podmínkou účasti používání kamery a mikrofonu.

Trénink se skládá ze dvou tříhodinových modulů s týdenním mezičasem, což přispívá k rozvoji nových kompetencí v praxi.

Hlavní přidanou hodnotou je interaktivní formát vedení tréninku. Účastníci jsou vysokou mírou po celou dobu zapojeni do mnoha společných i individuálních cvičení, diskusí a reflexí. Zkušený lektor a kouč Michal Knotek se tématu vzdálené spolupráce věnoval více než deset let jako manažer globálního vývojového týmu. Své zkušenosti uplatňuje dlouhodobě jako lektor a konzultant. Intenzivním tréninkem a sdílením zkušeností lektora i samotných účastníků ovládnete v krátké době velké množství velmi praktických dovedností a nástrojů. V neposlední řadě k vysoké míře interakce lektora a účastníků přispívá i jejich maximální počet, který je omezen.

Kurz Facilitace online meetingů na zakázku

Kurz Facilitace online meetingů nabízíme také jako zakázkový, přizpůsobený potřebám vaší organizace nebo týmu. Pomůžeme vám identifikovat klíčová témata a navrhneme takové úpravy kurzu, které nejlépe zohlední vaše potřeby a další možnosti.

Spojte se s námi a nechte si bezplatně zpracovat nabídku kurzu na zakázku.

Co je to facilitace

Facilitace je způsob komunikace vedoucí k efektivitě, porozumění a zlepšení spolupráce. Lze ji využít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků. Klíčovou roli hraje facilitátor, který umí setkání připravit a následně jím účastníky bezpečně provést.

Podrobné informace o metodě facilitace najdete v našem článku Co je facilitace a kdo je facilitátor.