Michaela Vyležíková

„V autentickém prožitku je mnoho pravdy a lekcí k učení. Umění je to najít a vykřesat jiskru nového poznání.“

Jsem lektorka a podporuji ostatní v jejich učení. Jsem školitelka a učím pedagogy či pracovníky ve vzdělávání, jak převést zážitek a zkušenosti do opravdové změny. Jsem facilitátorka a pomáhám hledat cesty k domluvě, z třecích ploch vytvářím učící příležitosti a rozvíjím lidi v bezpečném prostoru.

V posledních letech pracuji především se zkušenostně reflektivním učením, protože věřím, že ze spontánních zážitků se můžeme hodně učit o sobě i o světu. Mou vášní je tuto metodu předávat a podporovat ostatní v tom, aby zážitkové vzdělávání využili také.

Původem jsem politoložka a aktivně téma občanské participace rozvíjím v Prázdninové škole Lipnice, kde působím už přes 10 let. Podílela jsem se na projektech, kterými usilujeme o to, aby budoucí generace vnímali zodpovědnost za společnost, ve které žijeme.

Záleží mi na tom, aby lidé rozuměli sami sobě a uměli využít vlastní potenciál ke změně, což považuji za důležité, pokud má být změna trvalá a funkční. I já se ráda dozvídám nové věci o sobě, což se nejčastěji děje na výletech v lese nebo při mých pokusech o amatérskou cukrařinu.

Doporučené kurzy

Doporučené články