Úvod do facilitace

2 × 3,5 hodiny Oblíbený Akreditovaný Pouze online

Kurz určený začátečníkům. Seznámení se s pojmem facilitace a jejími benefity pro vedení skupinových setkání. Kurz je akreditovaný MPSV.

Slyšeli jste termín facilitace a zajímá vás, co se pod ním skrývá? Zaujaly vás naše kurzy naživo, nicméně si nás chcete nejprve omrknout online? Přihlaste se na kurz Úvod do facilitace a udělejte první krok k lepšímu vedení komunikace ve skupině. Tento kurz pro vás můžeme připravit i na zakázku jako prezenční nebo online.

Komu je kurz určený

Kurz je určený těm, kteří se s metodou facilitace chtějí teprve seznámit nebo s ní právě začínají.

Co se na kurzu naučíte

  • co je a co není facilitace a kdo je to facilitátor
  • jak dobře vedená facilitace vypadá
  • 10 konkrétních praktických technik, které vám pomohou při vedení komunikace ve skupině
  • několik tipů, jak reagovat při náročných situacích
  • základní principy, které zefektivní vaši facilitační práci

Forma a průběh online kurzu

Kurz se skládá ze dvou dopoledních modulů (2 x 3,5 hodiny). V čase mezi nimi vám nabídneme praktický domácí úkol. Informace, jak se připojit, spolu s technickými doporučeními vám zašleme přibližně týden předem. Připojení je snadné, není nutné nic instalovat. Pro zvýšení interaktivity kurzu je podmínkou účasti používání kamery a mikrofonu.

Oba moduly budou probíhat na platformě Zoom. Budou interaktivní s velkou mírou vašeho zapojení. Těšit se můžete na praktická cvičení, sdílení zkušeností, lektorské ukázky a jejich rozbor. Je pro nás důležité, abyste se o facilitaci dozvěděli to podstatné a současně si ji i prakticky zažili.

Po kurzu účastníci získají Jamboard, se kterým na kurzu pracovali a také doporučení na odbornou literaturu a další zdroje informací. 

Akreditace MPSV

Kurz je akreditovaný Ministerstvem práce a sociálních věcí pod číslem akreditace A2022/0840-SP

Kurz Úvod do facilitace na zakázku

Kurz Úvod do facilitace nabízíme také jako zakázkový, přizpůsobený potřebám vaší organizace nebo týmu. Pomůžeme vám identifikovat klíčová témata a navrhneme takové úpravy kurzu, které nejlépe zohlední vaše potřeby a další možnosti. Zakázkový kurz Úvod do facilitace nabízíme v online i prezenční variantě.

Spojte se s námi a nechte si bezplatně zpracovat nabídku kurzu na zakázku.

Co je to facilitace

Facilitace je způsob komunikace vedoucí k efektivitě, porozumění a zlepšení spolupráce. Lze ji využít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků. Klíčovou roli hraje facilitátor, který umí setkání připravit a následně jím účastníky bezpečně provést.

Podrobné informace o metodě facilitace najdete v našem článku Co je facilitace a kdo je facilitátor.

Související kurzy

Chcete do facilitace nahlédnout víc? Podívejte se na kurz Ucelený základ facilitace, který vás provede facilitací od A do Z. Jde o praktický trénink, který je kvalitním základem pro vaši facilitační praxi. Ucelený základ facilitace.

Videopozvánka